Czy warto zdecydować się na płytki imitujące marmur

Czy warto zdecydować się na płytki imitujące marmur

Remontując dom czy mieszkanie wybieramy odpowiednie materiały wykończeniowe.

Wśród takich materiałów wyróżniają się wszechstronne i trwałe płytki, które możemy zainstalować na ścianach oraz podłogach w wielu pomieszczeniach. Obecnie bardzo modne są płytki imitujące wygląd kamieni naturalnych, takich jak marmur, w kolorze jasnym lub ciemnym. Wnoszą one estetyczną, luksusową atmosferę tego materiału wykończeniowego bez ponoszenia wysokich kosztów zakupu i montażu, a także oferują łatwość konserwacji i utrzymania, jakiej nie ma prawdziwy marmur.

Czy warto zdecydować się na płytki imitujące marmur

Płytki ceramiczne są trwałe i łatwe w utrzymaniu

Marmuru nie można uznać za opcję ekologiczną, ponieważ jest zasobem nieodnawialnym, a jego wydobycie wymaga skomplikowanych procesów. Wpływ tych procesów na środowisko jest również nieodwracalny. Z drugiej strony płytki ceramiczne czy gresowe są lepsze niż naturalny marmur, ponieważ mogą być poddane recyklingowi, są nietoksyczne i są wytwarzane przy użyciu bezpiecznych procesów. Koszt zakupu płytek z marmuru jest wysoki, ponieważ dużo materiału marnuje się podczas cięcia go w odpowiednich rozmiarach. W przypadku płytek marnotrawstwo jest niskie i jako takie jest to znacznie tańsze niż produkcja płyt z marmuru.

Ponieważ marmur jest produktem z kamienia naturalnego, jest porowaty, co oznacza, że ma małe otwory, które wymagają uszczelniacza powierzchniowego, aby zapobiec trwałym plamom i wsiąkaniu wody. Po pierwszej instalacji i uszczelnieniu zaleca się ponowne uszczelnianie marmurowej płytki co sześć do dwunastu miesięcy, w zależności od natężenia ruchu. W zależności od rodzaju plamy mogą być również konieczne specjalistyczne środki czyszczące. Płytka marmurowa jest również podatna na pęknięcia i można ją zarysować. Takich problemów z wykończeniem pomieszczeń nie będziemy mieli, jeśli zdecydujemy się na płytki imitujące marmur.

Jasne płytki o wyglądzie prawdziwego marmuru są często używane w łazienkach, aby nadać im bardziej klasyczny, elegancki wygląd, możemy je znaleźć na stronie https://plytkionline.pl/pl/c/Calacatta-Marble/343. Dodatkowo jaśniejsze płytki w łazienkach mogą sprawić, że każda przestrzeń będzie wyglądać bardziej schludnie. Możemy takie płytki stosować na ścianach i podłogach, znajdziemy je w różnych rozmiarach i kształtach.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.