Jak działa antena satelitarna?

Jak działa antena satelitarna?

Telewizja satelitarna nadaje programy telewizyjne za pośrednictwem satelitów krążących wokół Ziemi na orbicie geostacjonarnej.

Nadawcy transmitują program do tych satelitów, które następnie transmitowane są z powrotem na Ziemię. Do odbioru tego sygnału potrzebna jest antena paraboliczna, zwana potocznie anteną satelitarną oraz odbiornik satelitarny. Aby odbierać sygnał satelitarny, antena musi być ustawiona tak, aby wskazywać na satelitę. Główną zaletą telewizji satelitarnej jest to, że poza kosztami zakupu i instalacji nie ma dodatkowych kosztów za szeroką. Obecnie mamy do dyspozycji wiele kanałów darmowych. Dodatkowo dostępne są także kanały w jakości HD lub kanały płatnej telewizji.

Jak działa antena satelitarna?

Jak wybrać antenę i konwerter antenowy?

Musimy oczywiście znaleźć odpowiednie miejsce do zamontowania anteny satelitarnej na naszym budynku, możemy przyczepić ją do elewacji, jak również można umieścić ją na dachu lub balkonie. Dzięki temu będziemy mieli łatwy dostęp, możemy je łatwo konfigurować i konserwować. Należy również pamiętać, że zimą może być konieczne odśnieżenie miski. Dlatego też warto mieć do niej dobry dostęp. Warto pamiętać że anten ma za zadaniem kierować sygnał do właściwego odbiornika, który następnie przekazuje sygnał do konwertera podpiętego do naszego telewizora.

Wielkość czaszy może mieć oczywiście znaczenie dla jakości odbioru sygnału. Jakość anteny będzie miała duże znaczenie w przypadku złej pogody przykładowo opadów deszczu, dlatego też należy wybrać dobrej jakości antenę odbiorczą. Dostępne są rozmiary anten od 60 cm, jednak w zależności od lokalizacji, oraz sygnału możemy wybrać anteny które z pewnością pozwolą na lepszy odbiór przykładowo mogą być to czaszę o średnicy 85 czy też 100 cm. Warto zwrócić uwagę iż im większa antena tym lepszy powinien być stelaż montażowy. Z pewnością powinna być to solidna konstrukcja, dodatkowo pamiętajmy także iż antena będzie narażona na podmuchy wiatru.

Potrzebny będzie także konwerter antenowy, jest to urządzenie odpowiadające za dostarczenie sygnału telewizyjnego z satelity do naszego telewizora. Oczywiście odpowiada on głównie za wzmocnienie oraz przesył sygnału który będzie dalej przetwarzany. Możemy znaleźć kilka rodzajów konwerterów może być to model pełnozakresowy potocznie zwany konwerterem pojedynczym który pracuje w dwóch zakresach i polaryzacjach.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.