Aktywne wypoczynek w słonecznym Egipcie

Aktywne wypoczynek w słonecznym Egipcie

Egipt jest kierunkiem wakacyjnym wielu Polaków, chętnie wybieramy kurorty nad Morzem Śródziemnym czy też Morzem Czerwonym.

Z pewnością w Egipcie możemy liczyć na dobrą pogodę, niskie ceny oraz wysoki standard obsługi. Dlatego też chętnie spędzamy tam masz urlop, dużym zainteresowaniem cieszą się przykładowo wakacje all inclusive. Naturalnie możemy znaleźć tam na wiele atrakcji, możemy zwiedzać Kair, piramidy, możemy odkrywać starożytną kulturę Egiptu. Oczywiście również osoby, które lubią sport, aktywny wypoczynek mogą znaleźć tutaj coś dla siebie.

Aktywne wypoczynek w słonecznym Egipcie

Nauka kitesurfingu w Egipcie

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się kitesurfing. W czasie lata, można pokonywać fale za pomocą deski ze specjalnym latawcem. Wiele osób poszukuje nowych wyzwań i nowych sportów, zatem kitesurfing to bardzo interesująca atrakcja. W tym sporcie, wykorzystujemy siłę wiatru, odpowiednio zmieniając ustawienie latawca względem wiatru powodujemy, że latawiec ciągnie nas za sobą. Oczywiście musimy nauczyć się jak przyjmować odpowiednią postawę, powinniśmy odpowiednio balansować na desce. W przypadku kitesurfingu możemy także oderwać się z powierzchni wody, wykonywać różnego rodzaju akrobacje, z pewnością jest to doskonała zabawa, jeżeli poznamy zasady trzymania latawca i balansowania na desce.

W Egipcie znajdziemy wiele ośrodków które mogą zapewnić nam podstawowe kursy, Dzięki temu będziemy mogli zaznajomić się z tym sportem, spróbować czegoś nowego. Oczywiście w Egipcie znajdziemy wiele miejsc gdzie wiatr sprzyja uprawianiu kitesurfingu, w tym przypadku należy znaleźć miejsce, gdzie wieje odpowiednio silny wiatr, który będzie napędzał nasz latawiec. Dodatkowo ważne jest także ukształtowanie plaży, będziemy poszukiwali odpowiedniego rozbiegu, także właściwe ukształtowanie dna morskiego będzie ważne ze względu na powstawanie fal.

W ośrodku redseazone egipt znajdziemy profesjonalnych instruktorów którzy mówią także w języku polskim. Dzięki temu będziemy mogli poznać podstawy kitesurfingu, uczyć się od zawodowców. Na miejscu możemy liczyć na niezbędne wyposażenie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.