Obawiasz się sprawowania opieki nad osobą chorą nieuleczalnie?

Obawiasz się sprawowania opieki nad osobą chorą nieuleczalnie?

Bardzo mocno obawiasz się sprawowania opieki, nad osobą chorą nieuleczalnie lub zmagającą się ze schorzeniami typowo przewlekłymi? Niestety wiele osób ma podobne odczucia, a nawet nie wie, jak zachować się w sytuacji, kiedy nagle dowiadują się o tym, że ktoś dotychczas zdrowy z naszych bliskich lub znajomych, będzie potrzebować całodobowej opieki medycznej, również rozpocznie się jego leczenie paliatywne.

Ma ono zastosowanie zwłaszcza przy poważnym już stadium nowotworów, AIDS, Alzheimera, cierpiących na bóle neuropatyczne, udar mózgu czy na wiele innych przewlekle chorych osób. Właśnie dla nich, leczenie paliatywne także takie które przy odpowiednim podejściu czy przygotowaniu może mieć miejsce, to jedyna opcja radzenia sobie z dolegliwościami, bólem i pogarszającą się jakością życia. Potrzebują oni nie tylko opieki, ale też wsparcia przy pielęgnacji czy higienie, częstej zmiany pozycji, ułożenia, i ograniczeniu objawów oraz skutków jakie mają miejsce, chociażby poprzez zastosowanie środków farmakologicznych lub innych niezbędnych działań. Dlatego jak widać, opieka nad osobą nieuleczalnie chorą, to dosyć trudne i czasochłonne zadanie, potrzeba poświęcenia mu całego czasu, zaangażowania się w niesienie mu pomocy czy wsparcia przez całą dobę. Oczywiście nie ma nic dziwnego w tym, iż niejednokrotnie nie jesteśmy w stanie tego zapewnić, wręcz we własnym zakresie taką osobą przewlekle chorą, leczoną paliatywnie się co zrozumiałe zająć.

Obawiasz się sprawowania opieki nad osobą chorą nieuleczalnie?

Rozważ możliwość skorzystania z odpowiedniej placówki

Jeżeli więc nie jesteśmy w stanie samodzielnie ani nikt z ewentualnych bliskich, zapewnić opiekę medyczną, osobie która tego potrzebuje, to jedyną słuszną decyzją jest ta, o umieszczeniu ją w hospicjum. Właśnie takie mamy okazję poznać, za pośrednictwem strony internetowej https://pallmed.pl/strefa-pacjenta/domowe-leczenie-respiratorem/ gdzie dowiemy się wszystkiego, o prowadzonym tam ośrodku opiekuńczo-leczniczym, a tym samym pomocy między innymi w domowym leczeniu paliatywnym, jakie możemy uzyskać. Warto więc przekonać się o tym, z czym wiąże się lub co obejmuje leczenie osoby przewlekle, lub nieuleczalnie chorej, z wykorzystaniem medycyny paliatywnej.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.