Cena OC dla młodego kierowcy

Cena OC dla młodego kierowcy

Świeżo upieczeni kierowcy, którzy jeszcze nie mają doświadczenia za kierownicą, często muszą płacić wyższe stawki za OC i nie mają, co liczyć na zniżki.

Dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie? Jest nawet o kilkaset złotych droższe niż dla osoby starszej. Wynika to z zakwalifikowania młodych kierowców do grupy, która sprawia największe zagrożenie na drodze. Potwierdzają to także statystyki policyjne, dzięki którym wiemy, że duża część wypadków spowodowana jest przez osoby w wieku od 18 do 24 lat. Ludzie w tym wieku są bardziej skłonni do podejmowania ryzyka i brawury. Nie mają doświadczenia w kierowaniu samochodem podczas trudnych warunków pogodowych jak deszcz czy śnieg lub nie potrafią jeszcze dostosować prędkości, w której wchodzą w zakręty. Częstą przyczyną wypadków jest właśnie szybka jazda i wymijanie wolniejszych aut na drodze. W wypadkach oprócz samych młodych giną też często inne osoby. Ponad 50% wszystkich śmierci na drodze jest spowodowana przez młodych kierowców. Takie statystyki przerażają i nie ma się, co dziwić, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe wprowadziły taką praktykę.

Cena OC dla młodego kierowcy

Jestem młody, czy mogę uzyskać zniżki na OC?

Ubezpieczyciele i agenci często słyszą pytanie: dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie? Czy jest szansa, że uzyskamy zniżkę? Na wysokość ceny za OC ma wpływ również zawód wykonywanej osoby, jego stan cywilny, marka i model samochodu i wielkość silnika. Osoby, które wykonują zawód typu lekarz, czy nauczyciel według przyznających ubezpieczenie, są mniej skłonni do ryzyka i mają szansę na zniżkę. Najbardziej poszkodowani są młodzi kierowcy nowych aut, którzy opłaty będą mieli wyższe. Często stosowanym sposobem, aby zapłacić mniej, jest rejestracja pojazdu na członka rodziny, który ma już historię u ubezpieczyciela. Należy pamiętać jednak, że w razie wypadku czy kolizji, cena ubezpieczenia wzrośnie i traci się zniżki. Aby porównać oferty różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych, warto zajrzeć na stronę: Dlaczego ubezpieczenie dla młodych kierowców jest drogie?, gdzie dostępny jest ranking porównywarek, dzięki któremu mamy szansę wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.