Sekrety zdrowego i obfitego ogrodu

Sekrety zdrowego i obfitego ogrodu

Uprawa własnego ekologicznego ogrodu może być świetnym sposobem na wprowadzenie do domu czystych, zdrowych produktów, a także zapewnienie sobie relaksującego, odprężającego hobby.

Jeśli brzmi to świetnie, ale nie wiesz, od czego zacząć, nie martw się. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić własny przydomowy ogród!Świetną radą ogrodniczą jest wykonywanie wszystkich prac ogrodniczych bez podlewania wczesnym rankiem. Czasami praca w ogrodzie może zająć kilka godzin i wypada nie robić tego w najgorętszej porze dnia. Pomoże to zapobiec chorobom związanym z upałem, takim jak udar cieplny.Wskazówka, aby zapobiec gromadzeniu się brudu pod paznokciami podczas pracy w ogrodzie, przed rozpoczęciem pracy użyj mydła w kostce. Grab paznokciami po kostce mydła, a ona uszczelni spody paznokci, aby brud nie zbierał się pod nimi. Kiedy skończysz w ogrodzie, po prostu użyj pędzla, aby zeskrobać mydło spod nich, a Twoje paznokcie nadal będą lśniąco czyste.Korzystaj z wiader i beczek na deszcz w całym domu. Możesz później wykorzystać tę zebraną wodę deszczową w swoim ogrodzie, aby uprawiać zdrowsze rośliny, jednocześnie ratując planetę. Ta metoda zmniejsza również Twoje rachunki za wodę, ponieważ nie możesz zostać obciążony kosztami wody, która spływa z Twojego dachu!Kup ziemię okrzemkową jako alternatywę dla toksycznych pestycydów lub dodanie drapieżnych owadów do swojego ogrodu. Ziemia okrzemkowa jest naturalna, organiczna i nietoksyczna, a także niedroga i łatwa do znalezienia. To zielony sposób na kontrolowanie szkodników. Spryskaj powierzchnię gleby i wody jak zwykle.Nie kupuj doniczek. Komercyjne działki roślinne z centrum ogrodniczego mogą być bardzo drogie, od 5 do 100 USD. Każdy pojemnik z kilkoma otworami spustowymi przebitymi w dnie może służyć jako doniczka, więc aby zaoszczędzić dużo pieniędzy, zacznij recykling pojemników na żywność już dziś.Używaj wody jak najbardziej efektywnie. Jednym z najcenniejszych zasobów dzisiejszego świata jest woda słodka. Sekrety zdrowego i obfitego ogrodu

Po prostu nie można jej zmarnować, dlatego stosowanie węży do ściółkowania i namaczania jest skutecznym sposobem na zminimalizowanie wpływu ogrodu na zaopatrzenie w wodę.

Rozważ posiadanie beczki na deszcz w pobliżu ogrodu, aby wychwytywać i oszczędzać wodę deszczową, aby uzyskać minimalny wpływ na ogród.Upewnij się, że wybierasz odpowiednie nasiona dla swojej lokalizacji i strefy. Niektóre rośliny rosną lepiej w określonych lokalizacjach. Pakiety nasion zwykle zawierają informacje dotyczące stref USDA. Informacje dotyczące stref odporności roślin USDA są również dostępne online. Dobrym tego przykładem jest uprawa pomarańczy w cieplejszym klimacie i jabłek w chłodniejszym klimacie.Aby uniknąć obrażeń podczas pracy w ogrodzie, przed rozpoczęciem projektu wykonaj kilka rozgrzewek. Większość ludzi może nie myśleć o ogrodnictwie jako o ćwiczeniach, ale w ogrodzie często występują urazy, takie jak naciągnięte mięśnie. Powinieneś także poruszać się i nie pozostawać w jednej pozycji przez długi czas.Przed rozpoczęciem prac ogrodniczych dobrze się rozciągnij. Dobre pięć do dziesięciu minut rozciągania pomoże rozluźnić mięśnie i zwiększyć tętno. Mięśnie ciała pracują lepiej i są mniej podatne na kontuzje, gdy są odpowiednio rozgrzane. Spaceruj kilka razy po ogrodzie i wykonaj kilka prostych spacerów, a czas spędzony w ogrodzie będzie przyjemniejszy.Załóż swój ekologiczny ogród w domu już dziś, a wkrótce będziesz mieć mnóstwo pysznych, świeżych produktów i satysfakcję, że pochodzą one z roślin, które wyhodowałeś własnymi rękami. Nie wahaj się, wykorzystaj informacje, których się teraz nauczyłeś, aby rozpocząć budowę własnego ekologicznego ogrodu w swoim domu!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.