Sztuczki, które pomogą poprawić Twoją pamięć.

Sztuczki, które pomogą poprawić Twoją pamięć.

Pamięć jest ważna dla ludzi z wielu różnych powodów, z których nie tylko uczenie się i odnoszenie sukcesów w środowisku takim jak szkoła.

Bez odpowiedniej pamięci nigdy nie będziesz w stanie zachować wiedzy. Doprowadzi to do niedostatecznych ocen. To tylko jeden z wielu powodów, dla których powinieneś przeczytać te wskazówki dotyczące pamięci.Jednym z najlepszych sposobów przechowywania nowych informacji w pamięci jest powiązanie ich z czymś, co już znasz. Utworzenie logicznego połączenia między nowymi informacjami a czymś, co już znasz, zwiększy Twoje szanse na pomyślne przywołanie tych informacji później. Tworzone łącze działa jako wyzwalacz przywołania nowych informacji.Jeśli chcesz zapamiętać jakieś informacje, studiuj je regularnie, zamiast wpychać je od razu. Badania wykazały, że studiowanie czegoś w krótkich, ale częstych sesjach daje lepsze wyniki niż spędzanie jednego długiego czasu na wkuwaniu tego. Krótsze, częstsze sesje dają mózgowi czas na przetworzenie tego, czego się nauczył, i zapisanie informacji w pamięci.Pomóż chronić swoją pamięć przez wiele lat, upewniając się, że Twoja dieta zawiera dużo witaminy B12. Badania powiązały niski poziom B-12 z demencją i słabą funkcją poznawczą. Źródła żywności bogate w B-12 obejmują wątrobę, jaja, ryby, drób, mięso i produkty mleczne. Jeśli nie jesz dużo mięsa, może być konieczne codzienne przyjmowanie suplementu B-12, aby zapobiec niedoborom.Aby poprawić swoją pamięć, upewnij się, że regularnie ćwiczysz. Udowodniono, że ćwiczenia sprawiają, że osoba jest bardziej czujna, co z kolei pomaga w przyswajaniu i utrzymywaniu informacji w umyśle. Ponadto, gdy twój umysł jest uważny, łatwiej jest mu robić mentalne obrazy.Aby poprawić przyswajanie i zapamiętywanie rzeczy, spróbuj użyć sztuczek Mnemoniki. Sztuczki, które pomogą poprawić Twoją pamięć.

Są to gry umysłowe, z których dzieci często korzystają w szkole, próbując się czegoś nauczyć.

Na przykład, ludzie używają „I przed E, z wyjątkiem C”, aby pamiętać, że w języku angielskim litera „I” zawsze występuje przed „E” w słowach, z wyjątkiem litery „C”.Ważne jest, aby zachować codzienną rutynę, jeśli chcesz poprawić swoją pamięć. Robiąc różne rzeczy o różnych porach dnia, możesz zapomnieć o pewnych obowiązkach. Staraj się trzymać jednej rutyny na dni powszednie, kiedy jesteś w pracy i jednej rutyny na weekendy, kiedy jesteś w domu.Może to zabrzmieć głupio, ale jednym ze sposobów na poprawę pamięci jest otaczanie się dobrymi przyjaciółmi i prowadzenie aktywnego życia towarzyskiego. Badanie przeprowadzone na Harvardzie sugeruje, że ci, którzy prowadzili aktywne i satysfakcjonujące życie towarzyskie, wykazywali znacznie niższe wskaźniki pogorszenia funkcji poznawczych niż ich mniej aktywni społecznie rówieśnicy.Jeśli czujesz, że twoja pamięć cierpi, spróbuj zmniejszyć stres, złość, a zwłaszcza depresję w swoim życiu. Jednym z podstawowych objawów depresji jest w rzeczywistości niezdolność do koncentracji, co sprawia, że ​​przyswajanie i utrwalanie wspomnień jest niezwykle trudne. Skontaktuj się z profesjonalistą, jeśli uważasz, że może to dotyczyć Ciebie.Wykorzystaj wszystkie swoje zmysły. Być może słyszałeś już, że zapach jest potężnym zmysłem związanym z twoją pamięcią. To prawda. Kiedy próbujesz sobie coś przypomnieć, nie szukaj tylko obrazu w swoim umyśle. Postaraj się zapamiętać, jak pachniał, czuł, a nawet smakował.Małe wskazówki i porady, które pomogą Ci zapamiętać elementy, takie jak rozdziały do ​​nauki i materiały, mogą znacznie pomóc w zapewnieniu, że zawsze uczysz się najlepiej, jak potrafisz. Nie bierz za pewnik, że będziesz w stanie zapamiętać. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z pamięcią, skorzystaj ze wskazówek, które przeczytałeś tutaj.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.