Nigdy nie jest za późno na piękny uśmiech dzięki leczeniu ortodontycznemu

Nigdy nie jest za późno na piękny uśmiech dzięki leczeniu ortodontycznemu

Przez długi czas ludzie kojarzyli słowo aparaty ortodontyczne z wiekiem nastoletnim.

Ale to szybko się zmienia. Obecnie około 20 procent pacjentów gabinetów ortodontycznych to osoby dorosłe, a liczba ta rośnie z dnia na dzień. Dzieje się tak po części dlatego, że ludzie coraz bardziej zdają sobie sprawę, że uśmiech i zdrowe, proste zęby mogą mieć wpływ na naszą karierę, relacje z innymi ludźmi i zdrowie.

Nigdy nie jest za późno na piękny uśmiech dzięki leczeniu ortodontycznemu

Jak wygląda cennik aparatów ortodontycznych we Wrocławiu

Innym powodem wzrostu liczby dorosłych pacjentów gabinetów ortodontycznych jest fakt, że współczesna ortodoncja przeszła długą drogę. Zabieg jest bardziej estetyczny, wygodniejszy i szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Ludzie, którzy wahają się cofnąć do niezręcznych lat młodzieńczych, mogą teraz uzyskać pożądane rezultaty uśmiechu bez żadnych kompromisów, nosząc estetyczne i dyskretne aparaty ortodontyczne. Nowoczesne aparaty nie muszą być tylko metalowe, możesz założyć bardziej atrakcyjne wizualnie aparaty z nakładkami ceramicznymi lub kompozytowymi, które są praktycznie niewidoczne.

Wielu dorosłych obawia się, że nie będą mogli otrzymać leczenia ortodontycznego. Wynika to z założenia, że aparaty ortodontyczne i podobne sprzęty są przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Jednak, jak wspomniano wcześniej, 1 na 5 pacjentów gabinetów ortodontycznych jest dorosła. Noszenie aparatów ortodontycznych lub ekspandera podniebienia jest możliwe i może być łatwe przy odpowiedniej pielęgnacji i leczeniu. Podczas gdy zęby i podniebienie są bardziej osadzone i trwałe, podczas pracy z odpowiednim ortodontą można wprowadzać stopniowe zmiany w jamie ustnej i wyglądzie zębów.

Warto również poznać aparat ortodontyczny cennik Wrocław, zanim zdecydujemy się na leczenie w gabinecie ortodontycznym. Średni czas, w którym pacjent musi nosić aparat ortodontyczny, pozostaje mniej więcej taki sam, niezależnie od tego, czy pacjent jest dzieckiem, nastolatkiem, czy dorosłym. Możesz spodziewać się leczenia przez 1 do 3 lat, chociaż dzieci często mogą zakończyć leczenie wcześniej, ponieważ ich kości są bardziej plastyczne.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.