Wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ubezpieczenie samochodu

Wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ubezpieczenie samochodu

Twoja polisa ubezpieczeniowa nie tylko chroni Twój samochód.

Służy również do ochrony innych kierowców, pasażerów i ich pojazdów. Przy wyborze polisy ważne jest, aby upewnić się, że masz wystarczający zasięg. Poniższe wskazówki dadzą ci pewien wgląd, który może pomóc w podjęciu najbardziej świadomej decyzji dotyczącej zakupu ubezpieczenia.Prośba o zniżkę wiekową może pomóc zaoszczędzić pakiet na ubezpieczenie samochodu dla starszych kierowców. Jeśli masz czystą historię jazdy, firmy ubezpieczeniowe prawdopodobnie zaoferują ci lepsze stawki w miarę starzenia się. Do takich zniżek najprawdopodobniej będą przysługiwać kierowcy w wieku od 55 do 70 lat.Kupując samochód nowy lub używany, nie zapomnij uwzględnić kosztów ubezpieczenia. Twój wymarzony samochód może mieć składkę ubezpieczeniową, która wypycha miesięczną opłatę poza Twój zasięg. Zrób rozeznanie przed pójściem na zakupy. Możesz znaleźć średnie stawki dla różnych modeli samochodów w Internecie lub Twój broker ubezpieczeniowy może Ci to zapewnić.Osoby z czystą historią jazdy zapłacą najmniej składek na ubezpieczenie samochodu. Trzymaj swoje dane z dala od mandatów, wykroczeń drogowych i raportów o wypadkach, jeśli chcesz obniżyć składkę lub utrzymać ją niedrogo. Pojedynczy wypadek lub bilet prawdopodobnie zwiększy kwotę, którą musisz zapłacić.Jeśli to możliwe, powinieneś ograniczyć roszczenia ubezpieczeniowe, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na swojej polisie w dłuższej perspektywie. Jeśli masz z kimś mały fender-bender, oboje możecie zdecydować się poradzić sobie z tym bez angażowania firmy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie za każde zadrapanie samochodu spowoduje, że Twoje składki przebiją się przez dach.Ubezpieczenie samochodu chroni Ciebie i inne osoby w razie wypadku. Ma to również na celu ochronę banku, który nadal jest właścicielem Twojego samochodu. Wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ubezpieczenie samochodu

Jeśli samochód zostanie zsumowany, Twoja firma ubezpieczeniowa będzie odpowiedzialna za zapłacenie kwoty należnej za samochód, a także jego wartość.Jeśli możesz sobie na to pozwolić, spróbuj opłacić w całości składkę na ubezpieczenie samochodu.

Płacąc w całości, możesz uniknąć opłat odsetkowych, które mogą być dodawane w przypadku płatności miesięcznych. Niektóre firmy zapewniają również zniżkę za opłacenie pełnej składki.Posiadanie numeru VIN wyrytego w oknie może obniżyć składki ubezpieczeniowe nawet o 15 procent. Czasami numer VIN jest już wyryty w szybie samochodu, ale podniesie cenę samochodu z 300 do 900 USD. Możesz również samodzielnie wytrawić numer w oknie za 19,95 USD.Utrzymuj rejestr jazdy z dala od mandatów lub wykroczeń. Jeśli nie masz mandatów za przekroczenie prędkości lub wypadków, może to obniżyć twoje ubezpieczenie. Pokazuje firmom ubezpieczeniowym, że jesteś bezpiecznym kierowcą i dbasz o swoją historię jazdy. Wyraźny zapis jazdy obniży Twoje stawki.Kupując tańsze ubezpieczenie samochodu, pamiętaj o minimalnych wymaganiach ubezpieczeniowych swojego stanu. Poziomy te generalnie nie wystarczą, aby naprawdę chronić Cię w razie wypadku, ale są wymagane, jeśli chcesz, aby Twój samochód był legalny. Próbując znaleźć polisy ze zniżką, upewnij się, że nie spadniesz poniżej tych minimalnych poziomów.Dowiedz się, czy możesz uzyskać zniżkę na składki na ubezpieczenie samochodu, jeśli nie zgłaszałeś żadnych roszczeń w ciągu ostatnich trzech lat. Niektóre firmy ubezpieczeniowe przyznają Ci specjalną zniżkę, ponieważ nie jesteś postrzegany jako kierowca wyższego ryzyka ze względu na brak niedawnych roszczeń ubezpieczeniowych.Skorzystaj z tych sugestii, aby zapoznać się z polisą ubezpieczenia samochodu. Możesz znaleźć miejsca, w których musisz dodać zasięg i najprawdopodobniej takie, w których będziesz mógł zaoszczędzić trochę pieniędzy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.