Wytrzymałe płytki na podłogę i ścianę

Wytrzymałe płytki na podłogę i ścianę

Płytki, które wybieramy do naszego domu, do łazienki czy też do kuchni, powinny być wytrzymałe, odporne na ścieranie, odporne na plamienie.

Bardzo popularny jest obecnie gres, jest to wytrzymały materiał, który znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach mokrych, możemy zastosować go także w przedpokoju. Gres powstaje w wyniku wypalenia mieszanki skalenia, kaolinu i gliny, tworzy bardzo zwartą strukturę, dodatkowo jest to materiał prasowany pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu charakteryzuje się dużą odpornością, możemy wybrać gres polerowany lub też szkliwiony, z warstwą zabezpieczającą.

Wytrzymałe płytki na podłogę i ścianę

Czym charakteryzują się płytki gresowe?

Płytki gresowe posiadają najczęściej wysokość około 10 mm, producenci oferują różne wielkości, od standardowych 60 x 60 cm po duże płytki, przykładowo 100 x 100 cm czy też modele prostokątne. Często gres służy do stworzenia płytek drewnopodobnych, które są obecnie bardzo popularne. Płytki drewnopodobne najczęściej będą imitowały deski, mogą zatem posiadać wymiary 20 x 100 cm czy też 15 x 120 cm. Dodatkowo bardzo popularne są także płytki gresowe imitujące kamień, może być to marmur lub też granit, w bardzo wielu różnych wzorach, o różnej kolorystyce. Gres jest bardzo uniwersalny, jest to płytka mrozoodporna, nie nasiąkliwa, możemy zatem zastosować ją także na zewnątrz. W przypadku gresu polerowanego możemy dodatkowo zabezpieczyć płytki za pomocą środków impregnacyjnych.

Często wykorzystywany jest gres szkliwiony, czyli pokryty warstwą zabezpieczającą, wówczas płytka jest bardzo odporna na zaplamienia, często wykorzystywana jest nie tylko w domu, ale także w przypadku tarasów, balkonów czy też w elewacji budynków. Gres często oferowany jest w kolorystyce szarej, ciemnej, który może przykładowo imitować beton, wówczas będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeniu industrialnych, nowoczesnych. Coraz częściej gres stosujemy także w salonie, jest on bardzo łatwy w utrzymaniu, z pewnością nie wymaga tylu zabiegów pielęgnacyjnych co podłoga drewniana.

Możemy wybrać różne modele gresu, przykładowo płytki Blue Stone, jest to płytka podłogowa w rozmiarach 60 x 120 cm, dostępna jest na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/BLUE-STONE/7495. Jest to płytka, która posiada wzór kamienia, łączą się tu różne kolory z przewagą niebieskiego. Blue Stone to płytka gresowa rektyfikowana, czyli pierwszego gatunku, posiadająca równe brzegi. Charakteryzuje się klasą ścieralności PEI 3, jest to gres polerowany, który sprawdzi się zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.