Zatrzymaj się i przeczytaj ten artykuł, jeśli potrzebujesz pomocy ze złotem

Zatrzymaj się i przeczytaj ten artykuł, jeśli potrzebujesz pomocy ze złotem

W tych niepewnych gospodarczo czasach wiele osób decyduje się na inwestowanie w metale szlachetne, takie jak złoto.

Dzieje się tak, ponieważ mają tendencję do utrzymywania swojej wartości. Jeśli zastanawiałeś się nad inwestowaniem w złoto, ten artykuł jest dla Ciebie. Otrzymasz kilka świetnych wskazówek, które pomogą Ci mądrze inwestować.Szukając biżuterii, prawdopodobnie będziesz chciał wiedzieć, ile karatów ma dana sztuka. Tej informacji dostarczy znak probierczy na biżuterii. Na przykład, powiedzmy, że kupujesz pierścionek z 14-karatowego złota, znak rozpoznawczy powie „14k”. Znak rozpoznawczy znajduje się po wewnętrznej stronie każdego egzemplarza.Dowiedz się, jak działa ważenie złota przed pójściem do sklepu, aby sprzedać lub kupić złoto. Istnieje wiele nieznanych terminów, takich jak uncje trojańskie i ciężarki pensowe. To często może oszukać niedoświadczonych, którzy myślą, że dostają lepszą ofertę niż w rzeczywistości. Nie pozwól, żeby to był ty.Jeśli kupujesz złoto jako formę funduszu emerytalnego, upewnij się, że kupujesz właściwy rodzaj. Twoje złoto musi być zatwierdzone przez IRS. Musi mieć postać 24-karatowego złota lub monet. Sztabki są często lepszą ofertą niż monety.Unikaj rzadkich złotych monet, chyba że naprawdę wiesz, co kupujesz. Rzadkie złote monety mogą być trudne do sprzedania i czasami szybko tracą na wartości. Mogą też nie zawierać tyle złota, ile myślisz. Zostaw takie zakupy ekspertom i trzymaj się lepiej znanych monet do własnej kolekcji.Jeśli planujesz kupić złoto za wartość historyczną, upewnij się, że rozumiesz prawdziwą wartość tej sztuki. Niektóre są warte nie więcej niż ich cena stopu. Jeśli kupujesz do własnej kolekcji, to może być w porządku. Zatrzymaj się i przeczytaj ten artykuł, jeśli potrzebujesz pomocy ze złotem

Jeśli kupujesz jako inwestycję, powinieneś szukać przedmiotów, które są warte więcej, co oznacza, że ​​często zaleca się unikanie jakichkolwiek wzmianek o wartości historycznej.Jeśli posiadasz złoto lub planujesz kupić je w najbliższym czasie, zainwestuj również w dobry sejf, chyba że zamierzasz je przechowywać w banku.

Wiele instytucji finansowych nie ubezpiecza swoich skrytek depozytowych, więc ludzie mają tendencję do przechowywania złota w domu. Uzyskaj solidny sejf, system bezpieczeństwa w domu i ubezpiecz złoto, aby zapewnić najbezpieczniejsze przechowywanie.Przed zakupem u sprzedawcy internetowego zajrzyj na stronę World Gold Counsel. Ta witryna zawiera listę renomowanych dealerów, z którymi możesz zaufać współpracy. Kupowanie od kogoś innego może spowodować, że zostaniesz oszukany, ponieważ istnieje wielu nieuczciwych handlarzy złotem. Odrób najpierw swoją pracę domową, aby upewnić się, że jesteś chroniony.Sprawdź lokalne Biuro Better Business Bureau przed zakupem lub sprzedażą złota dealerowi. Twoje lokalne Better Business Bureau będzie miało rejestr wszelkich skarg złożonych na firmę. Sprawdzając w swoim Better Business Bureau, możesz upewnić się, że sprzedajesz lub kupujesz od renomowanego dealera.Odrób pracę domową, zanim pospiesz się, aby zainwestować na rynku złota. Prawdopodobnie znajdą się ludzie, którzy powiedzą, że wiedzą, o czym mówią, tylko dlatego, że prawdopodobnie z nimi zainwestujesz. Musisz jednak być bardzo ostrożny, jeśli chodzi o obietnice dotyczące wzbogacenia się. Nie myśl o złocie jako o sposobie szybkiego wzbogacenia się, a nie zawiedziesz się.Jak widać, inwestowanie w złoto może mieć dużą wartość, jeśli jest to dokonywane we właściwy sposób. Mam nadzieję, że teraz czujesz się bardziej komfortowo w tym temacie. Zastosuj porady, których nauczyłeś się w tym artykule, aby być bardziej doświadczonym w złocie. Będziesz wdzięczny, że to zrobiłeś!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.