Nowoczesne kontenery mieszkalne – dlaczego warto?

Nowoczesne kontenery mieszkalne – dlaczego warto?

Kontenery mieszkalne to jeden z ostatnich hitów.

Czym dokładnie wyróżniają się te budynki? Jak można stać się właścicielem własnego kontenera mieszkalnego?

Budowa domu jednorodzinnego nie musi być związana ze sporym kosztem. Co więcej, wcale nie musi zajmować dużo czasu. Obecnie jako alternatywa dla tradycyjnego budownictwa jednorodzinnego coraz częściej wybierane jest budownictwo modułowe, czyli kontenery o modułowej konstrukcji.

Czym są kontenery mieszkalne?

Kontener mieszkalny to rodzaj konstrukcji bazującej na metalowej ramie, która wykończona jest z użyciem płyt warstwowych tworzących ściany. Kontenery wyposażone są również w podłogi oraz w dachy. Posiadają też niezbędne instalacje, dokładnie takie, z jakich korzysta się w domach, czyli instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, grzewcze.

Za pomocą kontenerów można zatem stworzyć budynek pełniący takie same funkcje jak dom jednorodzinny, jednak nie jest on na trwałe związany z gruntem, a także pozwala przez to na zmianę lokalizacji. Dodatkowo zastosowane technologie powodują, że nowoczesne kontenery mieszkalne mogą być nie tylko tanie, ale również użytkowanie całorocznie.

Nowoczesne kontenery mieszkalne – dlaczego warto?

Kontener mieszkalny zamiast zwykłego domu

Nie każdy ma pieniądze na to, aby wybudować dom jednorodzinny. To poważny wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych, dlatego wymaga on posiadania właściwych oszczędności lub zaciągnięcia kredytu. Z kolei nowoczesne kontenery mieszkalne to znacznie tańsza opcja, ponieważ małe kontenery to wydatek około 25 tysięcy złotych, natomiast te większe to około 70 tysięcy złotych.

Jednak niska cena nie jest jedynym atutem kontenerów mieszkalnych. Poza nią warto wskazać także na zalety jak:
– szybka budowa – kontener może stanąć na miejscu nawet w ciągu paru tygodni od jego zamówienia
– możliwość wykonania prac budowlanych nawet w sezonie jesienno-zimowym
– różne warianty kontenerów do wyboru, które po wykończeniu niczym nie przypominają tanich kontenerów, ale luksusowe domy jednorodzinne
– możliwość przeniesienia kontenera w inną lokalizację
– opcja rozbudowy poprzez dodanie do kontenera kolejnych modułów

Dostępne obecnie nowoczesne kontenery mieszkalne można zobaczyć na stronach ich producentów.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.