Na czym polega skandynawski styl urządzania wnętrz

Na czym polega skandynawski styl urządzania wnętrz

Skandynawski styl urządzania wnętrz jest jasny, minimalistyczny i zaskakująco łatwy do wprowadzenia.

Szczególny klimat i geografia tego regionu skłoniły jego mieszkańców do stworzenia unikalnego stylu wnętrz. Kluczowymi składnikami tej minimalistycznej estetyki są odbijająca światło biel, dotykowe akcenty, otwarty kominek i mnóstwo naturalnych materiałów, a dobrą wiadomością jest to, że możesz je zastosować w swoim salonie czy sypialni.

Na czym polega skandynawski styl urządzania wnętrz

Jakie akcesoria i kolory pasują do stylu skandynawskiego?

Aby uzyskać odpowiednie tło dla stylu skandynawskiego, pomaluj podłogi i ściany jasną farbą. Zaprojektowany, aby zmaksymalizować światło podczas ciemnej skandynawskiej zimy, ten efekt białej skrzynki pasuje do każdego pomieszczenia w każdym klimacie. Dodatkowo pozwoli na wprowadzenie kolorystyki szarości, czerni i drewna mebli, dodatków i akcesoriów. Drewno, kamień, łupek i skóry zwierzęce to podstawowe elementy stylu skandynawskiego i warto z nich korzystać. Możesz wyłożyć podłogi kamiennymi płytkami, dodać jasne drewniane akcenty, obudować kominek jasnym kamieniem. Drewniane deski złagodzą jasny biały i surowy schemat pomieszczenia, bez uszczerbku dla wyglądu.

Jeśli nie masz w domu otwartego kominka, wybierz proste świece, ich migoczące płomienie ocieplają wnętrze i wnoszą odrobinę stylu skandynawskiego do twojej przestrzeni mieszkalnej. Jeśli chcesz nieco udekorować przestrzeń, warto wykorzystać produkty naturalne, jak szyszki, gałązki, żywe kwiaty. Jeśli wybierasz dzieła sztuki, powinny być one proste, mogą to być grafiki lub obrazy, które wprowadzą na jasnych ścianach akcenty kolorystyczne.

Na kanapach i podłogach możemy położyć poduszki ubrane w poszewki skandynawskie, które dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach, sprawdzą się również w sypialni. Optymalne wykorzystanie naturalnego światła leży u podstaw skandynawskiej filozofii projektowania wnętrz. Zamiast ciężkich zasłon w ciemnych kolorach, które pochłaniają światło, wybierz firanki i lekkie zasłony lub minimalistyczne rolety, które przepuszczają światło dzienne przez okna. Nowoczesny skandynawski design bawi się kolorami, a jednocześnie pozostaje wierny stonowanej, jasnej estetyce kojarzonej ze wszystkim, co skandynawskie. Użyj koloru jako akcentu na meblach i sztuce lub jako dekoracje.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.