Jak pozbyć się kompleksu odstających uszu?

Jak pozbyć się kompleksu odstających uszu?

Uszy wydają się niewielkim elementem ludzkiego ciała, który nie ma większego wpływu na odbiór człowieka. Tak naprawdę mają one ogromny wpływ na ogólny zarys i wygląd naszej twarzy. Małe i bardziej przylegające uszy są w odczuciu wielu osób bardziej atrakcyjne. Duże i odstające uszy mocno rzucają się w oczy, co często jest powodem powstawania kompleksów u wielu osób. Dlatego właśnie, tak popularnym zabiegiem stała się korekta uszu. Niestety ten zabieg ma jedną podstawową wadę. Jest dość drogi, a cena wacha się pomiędzy 3, a 6 tysięcy złotych w zależności od miasta i klinki. W tym artykule przybliżymy ci dokładniej, czym jest zabieg pozwalający się pozbyć kompleksu odstających uszu.

Czym jest zabieg korekty uszu?

Zabieg, jakim jest plastyka uszu to mało inwazyjna metoda, która skutecznie umożliwia poprawić deformacje, powstałe w wyniku zmian w życiu płodowym lub zdarzeń losowych w życiu codziennym. Polega na wykonaniu przez lekarza wycięcia skóry i wymodelowaniu chrząstki w okolicach grobelki. Pozwala to wymodelować ucho tak, aby znajdowało się w odpowiedniej odległości od czaszki. Przed zdecydowaniem się na wykonanie takiego zabiegu, najlepiej jest się udać na konsultacje do kliniki specjalizującej się w świadczeniu tego typu usług. Podczas wizyty lekarz wytłumaczy cały proces takiej operacji, co rozwieje wówczas wszystkie nasze wątpliwości.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu korekty uszu

Korekta uszu ma wpływ na walory estetyczne i emocjonalne. Pozwala ona pozbyć się kompleksów, które wynikają z nadmiernie odstających uszu. Zabieg może zostać przeprowadzony zarówno u dorosłych jak i dzieci. Ważne jest, aby dziecko, które chcemy poddać operacji, ukończyło przynajmniej 6 lat. Wcześniej dochodzi bowiem do dynamicznego rozwoju ucha, co spowodowałoby nieskuteczność zabiegu. Decyzja powinna być podjęta przez pacjenta świadomie i samodzielnie.

Przebieg zabiegu korekty uszu

Cała procedura korygująca uszy trwa zaledwie od 1 do 1,5 godziny. Najczęściej używane w tym przypadku jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Na początku lekarz wykonuje nacięcie na skórze w tylnej części ucha. Następnie modelowana jest chrząstka do takiego kształtu, aby ucho było symetryczne i nie odstawało. Na sam koniec zakładane są specjalne, cienkie szwy, które zostają ściągnięte maksymalnie pod dwóch tygodniach od operacji.

Zalecenia pozabiegowe

Zabieg korekty uszu jest bardzo bezpieczną operacją, jednak i tak zaleca się podjęcie pewnych kroków po zabiegu. Dobrze, by pacjent zaopatrzył się w typowe środki przeciwbólowe. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się unikanie opuszczania głowy poniżej poziomu serca. Pierwsze noce najlepiej jakby pacjent przesypiał na trzech miękkich poduszkach. Powinno się również unikać jedzenia, które wymaga długiego żucia i nosić powinno się nosić specjalną opaskę przez około 4 tygodnie. Zalecane jest także ograniczenie wysiłku fizycznego.

Cena zabiegu korekty uszu

Cena takiego zabiegu zależy od tego gdzie wykonamy korektę i czy będzie ona obejmować jedno ucho, czy dwa. Cena zabiegu na jedno ucho zawiera się w przedziale od 2 do 3 tysięcy. W przypadku pary uszu cena wynosi od 3 do nawet 6 tysięcy złotych. Do ogólnej wyceny, często wliczane są już wszystkie wizyty przed i po zabiegu.

Aby w pełni cieszyć się pięknym wyglądem i zniwelować ewentualne mankamenty swojego wyglądu, pacjenci kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej oprócz korekty uszu, często decydują się również na zabiegi z użyciem botoksu. Likwidowanie zmarszczek na czole, między brwiami oraz w okolicach oczu to jedne z popularniejszych zabiegów, o których więcej dowiesz sie z następującego artykułu https://derm-estetyka.pl/zmarszczki-czola-pod-oczami-miedzy-brwiami.html/ – szczegółowo wyjaśnia całą procedurę i zawiera informacje o tym, dla kogo jest on wskazany. Dodatkowo, przedstawia przykładowe efekty zastosowania botoksu w celu usunięcia zmarszczek, we wskazanych okolicach twarzy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.