14 gru Odpowiednie środki ochrony roślin przyczynią się do wzrostu plonów
Herbicydy mogą zwiększyć plony poprzez eliminację chwastów, które konkurują z uprawami o wodę, światło słoneczne i składniki odżywcze pobierane z gleby.
Oprócz tego herbicydy mogą również zmniejszyć niedobory żywności i ceny produktów spożywczych dostępnych w sprzedaży, ponieważ łatwiej jest uzyskać więcej plonów wysokiej jakości. Jeśli nie będziemy stosować odpowiednio dobranych środków ochrony roślin, możemy stracić nawet połowę plonów w wyniku zagłuszania przez chwasty, zjadania przez insekty oraz uszkadzania przez pleśnie, grzyby i choroby.
Zwalczaj chwasty zanim zagłuszą płody rolne
Ręczne wyrywanie i pielenie chwastów może być kłopotliwe, czasochłonne i kosztowne, zwłaszcza kiedy brakuje nam środków, maszyn czy siły roboczej. Może być to również problematyczne czy wręcz niemożliwe do wykonania, zwłaszcza jeśli zarządzasz zwalczaniem chwastów na szeroką skalę na pastwiskach i w gospodarstwach rolnych. Dzięki herbicydom rolnicy i ogrodnicy mogą po prostu opryskać wybrany obszar odpowiednim herbicydem, aby powstrzymać wzrost chwastów.
Niektóre chwasty wieloletnie są jeszcze trudniejsze do usunięcia. Dzieje się tak, ponieważ ręczne lub mechaniczne pielenie może nie wyrwać wszystkich korzeni, co może spowodować szybki odrost chwastów. Niektóre herbicydy mają długotrwałe skutki, ponieważ substancja chemiczna dłużej pozostaje w glebie i będzie działać jeszcze długo po usunięciu niepożądanej roślinności. Chwasty mogą pozbawiać glebę składników odżywczych i zdusić inne rośliny, dlatego ich skuteczne zwalczanie jest niezbędne w rolnictwie i ogrodnictwie.
Jednym z głównych powodów, dla których nie tylko rolnicy sięgają po herbicydy, jest to, że zapewniają one szybkie rozwiązanie problemów z występowaniem chwastów. Niektóre herbicydy mogą zabić chwasty w mniej niż jeden dzień, podczas gdy inne mogą działać przez kilka tygodni lub dłużej. Całkowite wyginięcie chwastów nie powinno jednak zająć więcej niż miesiąc. Więcej o stosowaniu herbicydów w uprawach przeczytasz na blogu na stronie https://miedzymiedzami.com/uprawy/rzepak.
Sorry, the comment form is closed at this time.