Co możesz zrobić, aby uratować Ziemię?

Co możesz zrobić, aby uratować Ziemię?

W dzisiejszych czasach dwie rzeczy, które zdecydowanie wymagają poprawy, to gospodarka i środowisko.

Możesz poprawić swoją osobistą ekonomię i jednocześnie pomóc środowisku, przekształcając wiele technologii w swoim domu na zieloną energię. Czytaj dalej, aby uzyskać świetne porady, jak to osiągnąć.Nie zakładaj, że zielona energia jest zbyt droga. Początkowy koszt może być wysoki, ale większość stanów zapewni interesujące ulgi podatkowe, jeśli zainwestujesz w zieloną energię. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy na rachunkach za energię. Policz sam, a przekonasz się, że zielone energie nie są drogie.Pomocną wskazówką, aby żyć bardziej ekologicznie i oszczędzać energię, jest przyciemnianie okien w domu. Okna w twoim domu działają jak szkło w szklarni, a kiedy chcesz, aby w domu było chłodno, okna nagrzewają się i działają na twój klimatyzator i kosztują cię.W przypadku ekologicznego zużycia energii możesz rozważyć alternatywne źródło zasilania, takie jak energia słoneczna. Jeśli mieszkasz w obszarze o dużym nasłonecznieniu przez cały rok, możesz zainstalować te panele słoneczne na swoim dachu i zasilać części domu tą darmową i czystą energią słoneczną.Staraj się używać zimnej wody w pralce, kiedy tylko jest to możliwe. 90% energii zużywanej przez pralki jest przeznaczone na podgrzewanie wody. Z tego powodu korzystanie z ciepłej wody tylko zwiększy miesięczny rachunek za media i zmniejszy ilość pieniędzy, które masz pod koniec miesiąca.Zainstaluj zegary, czujniki ruchu lub czujniki dźwięku na lampach, światłach i innych urządzeniach elektrycznych, aby zautomatyzować ich funkcje. Takie czujniki są idealne, jeśli trudno jest pamiętać o wyłączeniu światła, a ponieważ oszczędzają energię, mogą zaoszczędzić znaczną kwotę na rachunku za prąd.Aby oszczędzać energię w domu, podłącz swoją elektronikę, w tym telewizory i odtwarzacze DVD, do listew zasilających, a gdy ich nie używasz, wyłącz listwy zasilające. Co możesz zrobić, aby uratować Ziemię?

Dzięki temu nie tylko oszczędzasz energię, ale także zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach za energię elektryczną.Wiele osób, które posiadają domy wyposażone w klimatyzację, nie zdaje sobie sprawy, ile energii zużywają te urządzenia.

Jeśli masz klimatyzowany dom, rozważ bardziej ekologiczny sposób na ochłodzenie, oszczędzając energię zużywaną do chłodzenia powietrza. Staraj się oszczędzać klimatyzację na najgorętsze dni. Trzymaj rolety i zasłony zaciągnięte w najgorętszych godzinach i otwieraj okna i drzwi po zachodzie słońca. Wentylatory sufitowe również mogą bardzo pomóc!Myśl na małą skalę. Jeśli nie możesz wykorzystać alternatywnej energii dla całego domu, zacznij od jednego pokoju. Możesz korzystać z alternatywnych źródeł energii w jednym pomieszczeniu, a gdy będziesz gotowy, zainstaluj go w innym pomieszczeniu. W ten sposób nie będziesz przytłoczony kosztami przekształcenia domu w energię alternatywną.Nie musisz dużo wydawać, aby być konsumentem zielonej energii. Możesz po prostu zmienić swoje nawyki i być zielonym. Z pewnością możesz dużo zaoszczędzić, jeżdżąc z ograniczeniem prędkości i nie nadużywając pedału gazu. Możesz zaoszczędzić nawet 20 procent na paliwie, jeśli tylko zastosujesz się do tych dwóch zasad.Mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci kilka naprawdę pomocnych wskazówek, jak wyłączyć w domu tradycyjne, nadmiernie zanieczyszczające zasoby i nadmiernie zanieczyszczające źródła energii i przejść na inteligentniejszą zieloną energię. Zielona energia obniży koszty w Twoim domu, a także zmniejszy Twój ślad węglowy na planecie, więc dlaczego nie zacząć już dziś?

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.