10 maj Gdzie jest najlepsza ortopedia w Polsce?
Ortopeda jest lekarzem, który skupia się na układzie kostnym człowieka.
Leczy on wszelkie nieprawidłowości i wady rozwojowe, które go dotyczą. Kości określają możliwości ruchowe człowieka, dlatego ortopeda zajmuje się dolegliwościami naszych narządów ruchu w tym także mięśni oraz kręgosłupa, który odpowiedzialny jest za naszą postawę.
Ortopedia zajmuje się diagnozą i leczeniem schorzeń, nowotworów i zapaleń naszego układu stawowo-kostnego. Innymi słowy, skupia się ona na całym szkielecie ciała poza czaszką.
Co ważne, każdy ortopeda jest też traumatologiem, czyli specjalistą od chirurgicznego leczenia stawów, kości, więzadeł, a także mięśni.
Co leczy ortopeda?
Istnieje wiele chorób i schorzeń, którymi zajmuje się ortopedia. Natomiast do najpopularniejszych należą takie jak:
złamania
skręcenia
stłuczenia
zwichnięcia
wady wrodzone
nowotwory kości,
schorzenia kręgosłupa
stany zapalne kości i stawów
Wizyta u ortopedy – jak wygląda?
Rzecz jasna jak każda wizyta u lekarza musi zacząć się ona od stosownego wywiadu, podczas którego pacjent informuje ortopedę o trapiących go dolegliwościach. Wiele schorzeń dotyczących układu kostnego wymaga wcześniejszego zrobienia zdjęcia RTG, dlatego jeśli pacjent takie posiada, to należy pokazać je lekarzowi.
Podczas wizyty ortopeda weryfikuje zdolność ruchową, stabilność oraz położenie naszych stawów. Najważniejszym obszarem jest jednak kręgosłup, dlatego bardzo często lekarz sprawdza jego stan w pierwszej kolejności. Jeśli ortopeda podejrzewa schorzenia danych elementów w naszym układzie stawowo-kostnym, to najczęściej zleca wykonanie zdjęć RTG badanie USG, rezonans magnetyczny, artroskopię, artrografię lub tomografię komputerową.
Działania natychmiastowe, które dotyczą pracy ortopedy, polegają m.in. na unieruchomieniu kończyny lub zastosowaniu środków przeciwbólowych. Natomiast dalszy etap leczenia obejmuje m.in. leczenie farmakologiczne, a także fizjoterapię oraz rehabilitację.
Gdzie znaleźć dobrego ortopedę?
Często słyszy się o odmiennych diagnozach lekarskich dotyczących leczenia schorzeń układu stawowo-kostnego. Jedni specjaliści podejmują się leczenia, operacji lub rehabilitacji pacjenta, określając datę jego powrotu do pełnej aktywności ruchowej, a inni zaś w tym samym przypadku nakreślą plan leczenia i formułują niedającą nadziei diagnozę. Dlatego wiele zależy od tego, do jakiego ortopedy się udamy. Możemy szukać go w internecie, kierując się prostymi hasłami typu „ortopedia Łódź”, „ortopeda Gdańsk” lub „dobry ortopeda w Szczecinie”. Jednak najważniejsze jest, aby znaleźć specjalistę, który trafnie oceni naszą przypadłość i dostosuje do niej odpowiednie metody leczenia.
Godnym polecenia miejscem, w którym pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej usługi ortopedycznej, jest Centrum Medyczne Medyceusz. Pracujący tam fachowcy, wykorzystujący specjalistyczne narzędzia pracy, pomogli już wielu pacjentom z całej Polski.
Sorry, the comment form is closed at this time.