Witaminy: co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem

Witaminy: co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem

Rozpoczęcie podróży w kierunku dobrego zdrowia powinno rozpocząć się od poznania, jakie witaminy i minerały należy przyjmować.

Niestety niewiele osób wie, co jest dla nich najlepsze. Jest tak wiele do nauczenia się, jeśli chodzi o witaminy i minerały, że trudno jest ustalić, co należy wziąć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są niezbędne witaminy i minerały.Niedobór tiaminy lub witaminy B1 może powodować objawy neurologiczne i psychiatryczne. Objawy te mogą obejmować utratę wagi, osłabienie, nieregularne tętno i psychozę. Kompleks witamin z grupy B może zapewnić, że otrzymasz potrzebną witaminę B1 lub możesz jeść wieprzowinę, brązowy ryż, wątrobę, płatki owsiane, warzywa liściaste, jajka i ziemniaki.Jeśli planujesz operację, poinformuj swojego lekarza o wszelkich suplementach diety, które przyjmujesz. Witaminy, minerały i suplementy ziołowe mogą mieć niekorzystny wpływ na nadchodzącą operację. Najlepiej odstawić wszystkie suplementy co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, aby uniknąć niebezpiecznych powikłań.Czy masz już niedobory składników odżywczych? Jeśli nie masz pewności, musisz udać się do lekarza na badanie krwi, aby się tego dowiedzieć. Niezależnie od tego, czy jest to witamina B12, czy wapń, wiedza o tym, jakie składniki odżywcze potrzebujesz, pomoże ci szybko poczuć się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.Nie daj się zwieść całemu szumowi otaczającemu nowe „cudowne” witaminy. Chociaż mogą mieć pewne pozytywne skutki dla niektórych osób, większość z nich może przejść przez całe życie bez zażywania żadnej z tych rzeczy. Zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed przyjęciem czegokolwiek nowego.Czy jesteś kobietą w wieku rozrodczym? Jeśli tak, możesz mieć niski poziom magnezu. W rzeczywistości 60 procent kobiet lub więcej może mieć niedobór magnezu. Witaminy: co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem

Najlepiej porozmawiaj z lekarzem o wykonaniu testów w celu zmierzenia poziomu, a jeśli masz niski poziom, weź suplement.Jeśli planujesz mieć dziecko w najbliższym czasie, kwas foliowy jest koniecznością.

Ten składnik odżywczy jest używany w rozwoju mózgu u płodu, a kiedy jesteś niski, mogą pojawić się wady. W rzeczywistości przyjmowanie pełnej witaminy prenatalnej, jeśli próbujesz zajść w ciążę, jest wielką korzyścią.Ulubione warzywa gotuj na parze lub jedz na surowo. Gotowanie może obniżyć wartość odżywczą. Lekko je gotując na parze, zachowują niezbędne minerały i witaminy, których potrzebujesz, i to jest cały sens ich jedzenia. Możesz cieszyć się warzywami mrożonymi błyskawicznie, które utrzymują w nich dużą ilość witamin, ale nie gotuj ich zbyt długo.Stres jest czymś, co szkodzi jakości życia milionów ludzi na całym świecie, a dla znacznego odsetka tych osób istnieje proste rozwiązanie. Dodając do swojej diety witaminy i minerały, takie jak witamina C i cholina, wyeliminujesz część stresu, ponieważ C jest witaminą antystresową, a cholina robi fantastyczne rzeczy, które pomagają umysłowi i nerwom.Jeśli masz trudności z dostarczaniem warzyw i owoców, których potrzebujesz na co dzień, spróbuj dodać multiwitaminy do swojej codziennej rutyny. Istnieje wiele wspaniałych wyborów mutiwitaminowych dla wszystkich grup wiekowych, poziomów aktywności i schorzeń. Możesz uzyskać potrzebne składniki odżywcze, nawet jeśli nie odżywiasz się prawidłowo.Jak stwierdzono w powyższym artykule, przyjmowanie witamin i minerałów jest ważną częścią życia każdego, kto chce prowadzić zdrowy tryb życia. Teraz, gdy przeczytałeś kilka dobrych wskazówek na ten temat, nie ma powodu, abyś nie zaczynał zdrowszej ścieżki. Trzymaj się tego i pamiętaj, jak ważne jest, aby Twoje życie było zdrowe.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.